Pārējo semināru un konferenču materiāli / Materials of other conferences and seminars
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing Pārējo semināru un konferenču materiāli / Materials of other conferences and seminars by Subject "Arhīva materiāli"
Now showing 1 - 2 of 2
Results Per Page
Sort Options
- ItemIeskats pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tapušo Heinriha Stroda (1925-2012) darbu manuskriptos(2020) Klūga, VēsmaRaksts sagatavots balstoties uz konferencē nolasīto referātu un sniedz pārskatu par vēsturnieka Latvijas Universitātes (LU) profesora Heinriha Stroda privātkolekcijas materiāliem, ko 2013. gadā kā dāvinājumu no profesora ģimenes saņēma LU Bibliotēka. Rakstā aplūkoti LU Bibliotēkas krājumā esošie, ar profesora monogrāfiju tapšanu saistītie materiāli, starp kuriem ir daļēji to manuskripti, kā arī citi materiāli (arhīvu dokumentu kopijas, vēstules, fotogrāfijas, piezīmes utml.), kas tika izmantoti pētījumu sagatavošanā. Latvijas neatkarības atjaunošana 1990. gada 4. maijā deva iespēju piekļūt agrāk nepieejamiem vēstures izziņas avotiem, kas ļāva pieredzējušam Latvijas lauksaimniecības vēstures un katoļu baznīcas pagātnes pētniekam H. Strodam pievērsies agrāk slepeno Latvijas arhīvu fondu izpētei, kā arī strādāt Krievijas, Vācijas un citu valstu arhīvos. Tā radušās daudzas dokumentu pirmpublikācijas, kas palīdz izprast Otrā pasaules kara un pēckara politiskās norises Latvijā.
- ItemXVII-XIX gs. vēstures materiāli H. Stroda kolekcijā LU Bibliotēkas krājumā(2020) Mantiniece, IlgaRaksta pamatā ir prezentācija LU Bibliotēkas un LU Latvijas vēstures institūta kopīgi organizētajā konferencē “LU emeritētais profesors Heinrihs Strods: vēsturnieks un laikmetu maiņas” 2020. gada 30. novembrī. Tas iepazīstina ar materiāliem, uz kuru pamata profesors savulaik veica vēstures notikumu izpēti. Pateicoties Heinriha Stroda ģimenes dāvinājumam, Latvijas Universitātes Bibliotēkas glabāšanā ir gan profesora Stroda mājas bibliotēka ar bagātīgu vēstures tematikas aptvērumu, gan gadu gaitā uzkrātie vēstures pētījumu materiāli, rakstu un grāmatu manuskripti, darba piezīmes, neskaitāmi izraksti pētniecības darbam, kā arī liels apjoms dažādu arhīva materiālu kopiju no vairākiem desmitiem dažādu valstu arhīviem. Šajā rakstā sniegts neliels ieskats arhīva materiālu kolekcijā attiecībā uz vēstures notikumiem laikposmā no 17. līdz 19. gadsimtam.