LU ikgadējās zinātniskās konferences krājumi (FSI) / UL Scientific Conference Proceedings and Abstracts
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing LU ikgadējās zinātniskās konferences krājumi (FSI) / UL Scientific Conference Proceedings and Abstracts by Subject "kritiskā domāšana"
Now showing 1 - 4 of 4
Results Per Page
Sort Options
- ItemKritiskā domāšana, inovācija, konkurētspēja un globalizācija (referātu tēzes)(LU Filozofijas un socioloģijas institūts, 2019) Kūle, Maija; Vējš, Jānis Nameisis; Vilciņš, Reinis; Hiršs, Andris; Zembahs, Rinalds; Gubenko, Igors; Vēgners, Uldis; Grīnfelde, Māra; Rancāne, Aīda; Jankovska, Maija; Balodis, Andrejs; Krūmiņa-Koņkova, Solveiga; Kiope, Māra; Kūlis, Māris; Kiope, Māra; Runce, Inese; Pazuhina, Nadežda; Skultāne, Vieda; Bormane, Dace K.; Zellis, Kaspars; Šūpulis, Edmunds; Pranka, Maruta; Elksne, Ginta; Krūmiņa, Maija; Zirnīte, Māra; Koroļeva, Ilze; Kristberga, Laine; Šūpule, Inese; Volkovs, VladislavsKrājumu veido LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku Latvijas Universitātes 76. starptautiskās zinātniskās konferences sekciju darbā 2018. gada 15. un 16. februārī nolasīto prioritārajam projektam “Kritiskā domāšana, inovācija, konkurētspēja un globalizācija” veltīto referātu tēzes, kā arī vairāki raksti, kuri tapuši uz šajā konferencē nolasīto referātu pamata. LU FSI pētniekiem konference bija ne tikai atskaite par otrajā pētniecības gadā projektā paveikto, bet tajā pētnieki diskutēja arī par to, kā paplašināt pētāmo tēmu loku, pievēršoties vairākiem Latvijas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Piemēram, ja Filozofijas un socioloģijas institūta filozofi projekta 1. posma noslēguma seminārā pārsvarā diskutēja par kritiskās domāšanas konceptu un tās lietojuma iespējām, tad LU 76. konferencē jau iezīmējās noturīga interese par kritiskās domāšanas un medijpratības sasaisti, kas 2018. gada beigās noslēdzās ar ekspertu semināru cikla organizēšanu sadarbībā ar Eiropas Kopienas pārstāvniecību Latvijā. Vairāki pētnieki pievērsās jautājumam par inovācijas iespējām humanitārajās zinātnēs utt. Konferences referāti atspoguļoja dažādas pieejas un metodoloģijas, sniedzot ieskatu vēl nepabeigtajos pētījumos, bet tikai to norisē un pirmajos rezultātos. Pētījumu gaitai lasītājs aicināts sekot turpmākajās LU FSI pētnieku zinātniskajās publikācijās.
- ItemKritiskā domāšana, inovācija, konkurētspēja un globalizācija: rakstu krājums(LU Filozofijas un socioloģijas institūts, 2018)Rakstu krājumā apkopoti raksti, kuru sākotnējās versijas tika apspriestas LU Filozofijas un socioloģijas institūta prioritārajam projektam “Kritiskā domāšana, inovācija, konkurētspēja un globalizācija” veltīto LU 75. konferences sekciju darbā 2017. gada 14. un 15. februārī. 2017. gadā LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki darbojās šādās projekta apakštēmās: Kritiskā domāšana intelektuālajā vēsturē, mūsdienu praksēs un kultūrinovācijās un Globalizācija un migrācija: “jaunās Eiropas” modeļi. Pirmās apakštēmas svarīgākie uzdevumi bija kritiskās domāšanas konceptu apkopošana un izvērtēšana; tās vietas un iespēju noskaidrošana Eiropas intelektuālajā vēsturē, kā arī kritiskās domāšanas metodoloģijas modeļa izstrāde pielietošanai “gadījuma analīzēs”. Otrajā apakštēmā pētnieku interešu ielokā bija kultūras atmiņas pētniecība kā platforma diskusijai par nacionālās identitātes, kultūras un vēstures apziņas saglabāšanu globalizācijas kontekstā, kā arī migrācija Eiropā un “jaunās Eiropas” iespējamo modeļu analīze no kritiskās domāšanas skatpunkta. LU FSI sociologi savukārt veica reemigrantu atgriešanās stratēģiju analīzi, kā arī imigrācijas izraisīto ceļošanas formu, motivāciju, ceļošanas uzvedības un tās sociāli ekonomiskās ietekmes izpēti Latvijā. Krājuma raksti pārstāv dažādas pieejas un metodoloģijas, sniedzot ieskatu vēl nepabeigtos pētījumos, bet tikai to norisē un pirmajos rezultātos.
- ItemKritiskās domāšanas iespējas un robežas mūsdienu Latvijā: tēžu krājums, 2022.gada 3 marts(LU Filozofijas un socioloģijas institūts, 2022-03-03) Latvijas Universitāte. 80. starptautiskās zinātniskās konference; Latvijas Universitāte. Filozofijas un socioloģijas institūts; Krūmiņa-Koņkova, SolveigaLU 80. starptautiskās konferences prioritārā pētniecības virziena "Kritiskā domāšana, inovācija, konkurētspēja un globalizācija" sekcijas "Kritiskās domāšanas iespējas un robežas mūsdienu Latvijā" referātu tēžu krājums. Tēžu autori: Kūle, Maija; Kiope, Māra; Svece, Artis; Kūlis, Rihards; Vēgners, Uldis; Balodis, Andrejs; Grīnfelde, Māra; Semjonova-Reinholde, Marija; Šuvajevs, Igors; Kūlis, Māris; Hiršs, Andris; Kovaļčuka, Svetlana; Pazuhina, Nadežda; Vilciņš, Reinis; Dzelme, Juris.
- ItemKrīzes Latvijas sabiedrībā socioloģisko un dzīvesstāstu pētījumu perspektīvā : konferences rakstu un tēžu krājums(LU Filozofijas un socioloģijas institūts, 2022-12-05) LU 80. starptautiskā zinātniskā konferenceKrājumu veido LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku LU FSI prioritārajā projektā “Kultūras, identitātes, starpkultūru komunikācijas un cilvēksituācijas pētījumi humānisma vērtību, konfliktu un krīžu kontekstā” izstrādātie raksti, kuri tapuši uz Latvijas Universitātes 80. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijās “Kritiskās domāšanas iespējas un robežas mūsdienu Latvijā” un “Krīzes Latvijas sabiedrībā socioloģisko un dzīvesstāstu pētījumu perspektīvā” nolasīto referātu pamata. Rakstu tematika atspoguļo aktuālo starptautisko zinātnisko starpdisciplināro pētījumu saasināto interesi par starpkultūru komunikāciju un tās prasmju attīstību mūsdienu globalizētajā sabiedrībā. Vienlaikus starpkultūru komunikācijas izpēte ietver globālus pētījumus, kas ilgstoši ir veikti LU FSI filozofijā (Latvijas un pasaules, un Eiropas mūsdienu filozofiskās domas un ideju vēstures pētījumi, kā arī reliģijas filozofijas un akadēmiskās reliģijpētniecības izstrādnes un mūsdienu reliģiozitātes paradigmu Eiropā un Latvijā analītika) un socioloģijā (nacionālā mutvārdu vēsture, etnosocioloģija, migrācija, sabiedrības integrācijas jautājumi, jaunatnes un izglītības pētniecība). Jau ilgu laiku LU FSI pētniecības tēma ir bijusi arī holokausta vēstures un tā piemiņas izpēte. Pašreiz šīs tēmas izpēte notiek LZP projektā “Sarežģītais vēsturiskais mantojums Latvijā: holokausta tūrisma vietas starp piemiņas kultūru, mūsdienu tūrisma pieprasījumu un piedāvājumu (MemoTours)”. Ieskatam šajā projektā veiktajos pētījumos krājumā publicētas projekta Latvijas Universitātes 80. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas “Sarežģītais mantojums: piemiņas kultūra, tūrisms un komunikācija digitālajā laikmetā” referātu tēzes.