Bakalaura un maģistra darbi (PPMF) / Bachelor's and Master's theses
Permanent URI for this collection
IEROBEŽOTAS PIEKĻUVES KOLEKCIJA. PILNTEKSTS PIEEJAMS LU STUDENTIEM U.C. PERSONĀLAM.
Browse
Browsing Bakalaura un maģistra darbi (PPMF) / Bachelor's and Master's theses by Subject "-"
Now showing 1 - 6 of 6
Results Per Page
Sort Options
- ItemImanta Ziedoņa dzejas mākslinieciskās savdabības atklāsme literatūras stundās 12.klasē(Latvijas Universitāte, 2015) Vāvere, Ieva; Ausekle, Dagmāra; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteDiplomdarbā „Imanta Ziedoņa dzejas mākslinieciskās savdabības atklāsme literatūras stundās 12.klasē” pētīta problēma, kā veicināt skolēnu ieinteresētību dzejas lasīšanā. Darba mērķis ir izstādāt metodiskās sistēmas variantu, kas atklātu Imanta Ziedoņa personību, dzejas māksliniecisko savdabību un veicinātu skolēnu ieinteresētību dzejas lasīšanā. Darba saturu veido ievads, piecas nodaļas ar apakšnodaļām, secinājumi un pielikumi. Diplomdarba pirmajā nodaļā apkopots teorētiskais materiāls- metodiskā, pedagoģiskā, psiholoģiskā literatūra pētījuma problēmas aspektā. Otrajā nodaļā izzināti un apkopoti pieejamie materiāli (zinātniskie raksti, raksti presē un internetā, attēli, video, biogrāfiskais multimediju DVD, grāmatas) par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, īpaši dzeju un tās savdabību. Trešajā nodaļā apkopota informācija, kas attiecas uz skolotājas sagatavošanos darbam klasē- jauniešu vecumposma raksturojums, pētījumā iesaistīto skolēnu raksturojums, kā arī Imanta Ziedoņa personības un dzejas apguvei veltīto stundu mācību materiālu izstrāde un tematiskais plānojums. Ceturtajā nodaļā ir sniegti Imanta Ziedoņa personības un dzejas apguvei veltīto deviņu stundu apraksti. Piektajā nodaļā veikta skolēnu un skolotājas sadarbības rezultātu analīze un izvērtējums. Diplomdarba pielikumā ievietoti skolotājas veidotie mācību materiāli un izstrādātie vērtēšanas kritēriji, stundās izmantotie mācību materiāli un skolēniem dotās anketas, skolēnu darbu paraugi.
- ItemJāņa Jaunsudrabiņa garstāsta "Vēja ziedi" apguve vidusskolas 11.klasē(Latvijas Universitāte, 2015) Bukša, Zane; Ausekle, Dagmāra; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteDiplomdarba „Jāņa Jaunsudrabiņa garstāsta „Vēja ziedi” apguve vidusskolas 11. klasē” mērķis ir izstrādāt metodiskās sistēmas variantu Jāņa Jaunsudrabiņa garstāsta „Vēja ziedi” apguvei vispārējās vidējās izglītības 11. klasē, kā arī veicināt skolēnu pasaules redzējuma un vērtību sistēmas pilnveidi literatūras mācību stundās. Diplomdarba saturu veido ievads, piecas nodaļas ar apakšnodaļām, secinājumi un pielikumi. Pirmajā nodaļā apzināta un studēta pedagoģiskā, psiholoģiskā, literatūrzinātniskā un metodiskā literatūra. Otrā nodaļa ir veltīta Jāņa Jaunsudrabiņa personības un daiļrades izpētei. Trešajā nodaļā aplūkota jauniešu vecumposma un izmēģinājumā iesaistīto skolēnu izpēte, skolotājas sagatavošanās darbam, mācību materiālu izveide. Ceturtajā un piektajā nodaļā izklāstīta Jāņa Jaunsudrabiņa garstāstam „Vēja ziedi” veltīto stundu norise un rezultātu izvērtējums. Izstrādātais metodiskās sistēmas variants palīdz skolēniem iepazīt Jāņa Jaunsudrabiņa garstāstu „Vēja ziedi”, rosina skolēnu vēlmi aktualizēt sev nozīmīgo daiļdarbā. Metodiskās sistēmas efektivitāte pārbaudīta pedagoģiskā izmēģinājuma laikā.
- ItemJauniešu vientulības izjūtas, jūtīguma pret atraidījumu un sociālās izvairīšanās savstarpējās attiecības(Latvijas Universitāte, 2015) Šķendere, Kristīne; Damberga, Ilze; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātePētījuma mērķis bija noskaidrot, vai pastāv statistiski nozīmīgas attiecības starp vientulības izjūtu, jūtīgumu pret atraidījumu un sociālo izvairīšanos, un gūt plašāku ieskatu par to, kā šie mainīgie mijiedarbojas. Lai to noskaidrotu, tika izvirzīta hipotēze, ka pastāv statistiski nozīmīgas pozitīvas attiecības starp vientulības izjūtu, jūtīgumu pret atraidījumu un sociālo izvairīšanos. Tika uzdoti divi pētījuma jautājumi: vai sociālā izvairīšanās ir mediators attiecībās starp jūtīgumu pret atraidījumu un vientulības izjūtu un vai jūtīgums pret atraidījumu ir mediators attiecībās starp vientulības izjūtu un sociālo izvairīšanos? Pētījumā piedalījās 207 respondenti vecumā no 18 līdz 25 gadiem (M = 21,35, SD = 1,81), 77,29 % sievietes. Vientulības izjūta tika noteikta, izmantojot UCLA Vientulības skalu (Russell, 1996, adaptācija latviešu valodā, Perepjolkina, 2009), jūtīgums pret atraidījumu tika mērīts ar Jūtīguma pret atraidījumu aptauju, Pieaugušo versiju (A-RSQ) (Downey, 2014), Sociālā izvairīšanās tika mērīta ar sociālās izvairīšanās un distresa aptaujas (SADS) izvairīšanās apakšskalu (Watson & Friend, 1969). Rezultāti apstiprināja hipotēzi un parādīja, ka sociālā izvairīšanās ir daļējs mediators attiecībās starp jūtīgumu pret atraidījumu un vientulības izjūtu, bet jūtīgums pret atraidījumu nebija statistiski nozīmīgs mediators attiecībās starp vientulības izjūtu un sociālo izvairīšanos.
- Item"Kustību rotaļas nozīme 2-3 gadus vecu bērnu saskarsmes veicināšanā"(Latvijas Universitāte, 2016) Akermane, Evija; Vugule, Ērika; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteNosaukums: Kustību rotaļas nozīme 2-3 gadu vecu bērnu saskarsmes veicināšanā. Autore: Evija Akermane Zinātniskā darba vadītāja: Dr.paed. Ērika Vugule Apjoms: 41 lapaspuse, kas sastāv no titullapas, anotācijas latviešu valodā, anotācijas angļu valodā, satura rādītāja, ievada, teorētiskā apraksta trijās nodaļās, pirmajām divām nodaļām ir trīs apakšnodaļas, trešajā nodaļā ir iekļautas piecas apakšnodaļas, ceturtā praktiskā apraksta nodaļa ar četrām apakšnodaļām, nobeiguma un literatūras saraksta, 23 izmantoto avotu un literatūras vienības. Šajā kvalifikācijas darbā tika teorētiski un praktiski pētīta rotaļa kā saskarsmes veicināšanas veids gan pirmskolā, gan vecāku un bērnu starpā. Tika izpētīta konkrētā vecuma posma bērna attīstība un attīstības īpatnības, kā arī saskarsmes iemaņas un prasmes konkrētajā vecuma posmā. Darba pirmā nodaļa ir balstīta teorētisko atziņu analīzē par saskarsmes jēdzienu, tā būtību un saskarsmes prasmju veidošanos. Otrajā nodaļā teorētiski raksturotas 2-3 gadus vecu bērnu psiho-fizioloģiskās attīstības īpatnības. Trešajā nodaļā tika teorētiski pētīta rotaļu būtība un kustību rotaļas nozīme 2-3 gadus vecu bērnu saskarsmes veicināšanā. Ceturtajā nodaļā tika veikts grupas bērnu pedagoģiskais novērojums, izveidota kustību rotaļu kopa un praktiski pētīta kustību rotaļas nozīme 2-3 gadus vecu bērnu saskarsmes veicināšanā, sniedzot apstiprinošu atbildi uz pētījuma jautājumu.
- Item"Kustību rotaļas nozīme 4-5 gadus vecu bērnu stājas attīstībai"(Latvijas Universitāte, 2016) Repečko, Laura; Vugule, Ērika; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteKvalifikācijas darba nosaukums: Kustību rotaļas nozīme 4-5 gadus vecu bērnu stājas attīstībai Darba autors: Laura Repečko Darba zinātniskais vadītājs: Dr. paed. Ērika Vugule Darba saturs: 49 lpp, 5 attēli, 20 literatūras un avotu vienības Pētījuma mērķis: Izpētīt kustību rotaļas nozīmi stājas veidošanās procesā 4-5 gadus veciem bērniem. Pētījuma jautājums: Vai kustību rotaļa ir efektīvākais līdzeklis 4-5 gadus veciem bērniem stājas veidošanai pirmsskolā? Darba teorētiskā un praktiskā daļa : Pētījuma teorētiskā daļa balstās uz dažādu autoru atziņām ( Buniņa A., Jansone R., Bula- Biteniece I., Jankelēviča J. u.c.) par bērna stājas attīstību, iespējamām problēmām un to veidošanos. Teorētiski (Dravniece I., Dzintere D., Stangaine I. u.c.) sniegta rotaļu klasifikācija un analizēta kustību rotaļas nozīme bērna stājas attīstībā. Pētījuma praktiskajā daļā, aptaujājot fizioterapeiti (Ģiga L., Sproģe A.), ģimenes ārsti (Fridmane S.) un pirmsskolas izglītības pedagoģi, uzmanība tika pievērsta dažādiem praktiskiem un profilaktiskiem stājas veidošanās uzdevumiem, tai skaitā, kustību rotaļu kopas izveidi- sporta nodarbībai, kuru ekspertēja pirmsskolas izglītības pedagoģe (Kūliņa S.). Atslēgvārdi: kustību rotaļas nozīme, 4-5 gadus vecu bērnu psihofizioloģiskā attīstība, bērnu stājas veidošanās.
- ItemViļa Plūdoņa un Andreja Eglīša patriotiskās dzejas apguvei veltītās literatūras stundas 11. klasē(Latvijas Universitāte, 2015) Cepīte, Ilva; Stikute, Elita; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteDiplomdarba „Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša patriotiskās dzejas apguvei veltītās literatūras stundas 11. klasē” mērķis ir izstrādāt metodiskās sistēmas variantu Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša patriotiskās dzejas apguvei veltītajās literatūras stundās 11. klasē, kas veicinātu skolēnos patriotisma jūtas. Teorētiskās atziņas un pedagoģiskā izmēģinājuma norise veido piecas nodaļas: 1.Literatūras stundu nozīme patriotiskajā audzināšanā. 2.Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša personība un patriotiskā dzeja literatūras mācību kontekstā. 3.Skolotājas sagatavošanās mācību darbam klasē. 4.Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša personībai un patriotiskajai dzejai veltīto stundu norise. 5.Skolotājas un skolēnu sadarbības rezultātu analīze un izvērtējums. Pirmajā nodaļā raksturota literatūras stundu nozīme patriotiskajā audzināšanā. Otrā nodaļa veltīta Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša personības un patriotiskās dzejas izpētei. Trešajā nodaļā pētītas jauniešu vecumposma īpatnības un raksturoti izmēģinājumā iesaistītie skolēni, aprakstīta skolotājas sagatavošanās mācību darbam klasē, iekļauts arī mācību stundu tematiskais plānojums. Ceturtajā nodaļā aprakstīta Viļa Plūdoņa un Andreja Eglīša personībai un daiļraidei veltīto stundu norise, bet piektajā nodaļā autore veikusi skolotājas un skolēnu sadarbības rezultātu analīzi un izvērtējumu. Pielikumā pievienoti diplomdarba autores veidotie mācību materiāli un skolēnu darbu paraugi. Metodiskās sistēmas efektivitāte pārbaudīta pedagoģiskā izmēģinājuma laikā. Diplomdarbs paredzēts ne tikai studentiem, bet arī vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem un citiem interesentiem.