LU ikgadējās zinātniskās konferences krājumi (VFF) / UL Scientific Conference Proceedings and Abstracts
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing LU ikgadējās zinātniskās konferences krājumi (VFF) / UL Scientific Conference Proceedings and Abstracts by Issue Date
Now showing 1 - 5 of 5
Results Per Page
Sort Options
- ItemLatvijas Universitātes 78. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas “Nezināmās lappuses Latvijas un reģiona vēsturē: iespējas” referātu tēzes(LU Vēstures un filozofijas fakultāte, 2020) Bikše, Ginta Ieva; Visocka, Vanda; Stepiņš, Jānis; Rozīte, Zane; Smirnova, Anastasija; Bērziņa, Aiga; Vāveris, Guntis; Zariņš, Toms2020. gadā pirmo reizi Latvijas Universitātes 78. starptautiskajā zinātniskajā konferencē organizēta vēstures doktorantu sekcija. Iekļaujoties kopīgā tēmā “Nezināmās lappuses Latvijas un reģiona vēsturē: iespējas”, sekcijā dalību pieteica astoņi vēstures doktoranti. Referātos aplūkoti gan dažādi sociālie aspekti Latvijas un reģiona vēsturē, sieviešu un indivīdu loma vēstures procesos un saimniecības vēsture, gan starptautisko atturības organizāciju darbība, Latvijas brīvprātīgo dalība Spānijas pilsoņu karā un televīzijas raidījumu valodas problemātika Latvijas PSR. Krājumā apkopotas šo referātu tēzes. Par tēžu saturu atbild to autori.
- ItemVēstures un arheoloģijas doktorantu un doktora grāda pretendentu sekcijas “Sabiedrības un indivīda veselība cauri laikam: izpētes iespējas un problemātika vēstures un arheoloģijas zinātnē” referātu tēzes(LU Vēstures un filozofijas fakultāte, 2021) Latvijas Universitāte. 79. starptautiskā zinātniskā konference; Visocka, Vanda; Rozīte, Zane; Bikše, Ginta Ieva2021. gada 10. martā jau otro reizi Latvijas Universitātes 79. starptautiskajā zinātniskajā konferencē organizēta vēstures un arheoloģijas doktorantu sekcija. Iekļaujoties kopējā tēmā “Sabiedrības un indivīda veselība cauri laikam: izpētes iespējas un problemātika vēstures un arheoloģijas zinātnē”, sekcijā pieteica dalību vienpadsmit doktoranti un grāda pretendenti, savukārt atslēgas referātu pieteica LU LVI arheoloģijas pārstāvji. Referātos aplūkoti gan cilvēku diētas paradumi, gan mentālā veselība, dažādas slimības kā arī medicīnas iestāžu darbība no aizvēstures līdz pat 20. gadsimtam.
- ItemĀrkārtējība un normalitāte : tēžu krājums(Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds, 2021) Latvijas Universitāte. 79. starptautiskā zinātniskā konference, Vēstures un Filozofijas fakultātes filozofijas doktorantu sekcija; Mirončuka, Kitija; Valdmane, MartaLatvijas Universitātes 79. starptautiskās zinātniskās konferences ietvarā 2021. gada 18. un 19. februārī notika Vēstures un Filozofijas fakultātes filozofijas doktorantu sekcija “Ārkārtējība un normalitāte”. Doktorantu filozofijas sekcijā piedalījās dažādu programmu maģistrantūras un doktorantūras studenti, līdz ar viņiem arī Vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzēji, akadēmiķi un LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki. Krājumā ir publicētas 23 tēzes, kas apkopo organizētajā konferences sekcijā “Ārkārtējība un normalitāte” nolasītos referātus. Tēzēs ir iespēja iepazīties ar doktorantu filozofijas sekcijas tēmas aktualitāti 21. gadsimta šķērsgriezumā, kā arī, kā ideja par ārkārtējību un normalitāti ir attīstījusies epistemoloģijā, apziņas filozofijā, ētikā, sociālajā filozofijā un vēsturē.
- ItemBrīvība un vārds: rakstu krājums(Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, 2022) Latvijas Universitāte. 80. starptautiskā zinātniskā konference, Vēstures un Filozofijas fakultātes filozofijas doktorantu sekcija2022. gada 14. februārī tika organizēta Latvijas Universitātes 80. starptautiskās zinātniskās konferences Vēstures un filozofijas fakultātes filosofijas doktorantu sekcija “Brīvība un vārds”. Rakstu krājumā ir publicēti filosofijas programmas doktorantu nolasītie referāti, kuros ir iespēja iepazīties ar brīvības un vārda tēmas aktualitāti 21. gadsimta šķērsgriezumā. Autori pievēršas gan indivīda un sabiedrības brīvības līdzībām un vienojošajiem aspektiem, brīvībai kā praksei, gan vārda lietojuma robežsituācijām un vārda un brīvības saistībai.
- ItemArheoloģija Baltijā 21. gs. sākumā: jaunākie pētījumi, aktuālās diskusijas un mūsdienu izaicinājumi: referātu kopsavilkumi, 2022. gada 18. februārī LU Vēstures un filozofijas fakultātē Rīgā, Latvijā(Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, 2022-02) Latvijas Universitāte. 80. starptautiskās zinātniskās konference, Arheoloģijas sekcijaJau divas desmitgades Latvijas Universitātes (LU) starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros katru otro gadu norisinās Arheoloģijas sekcija, ko rīko LU Vēstures un filozofijas fakultāte. Pirmoreiz šāda sekcija tika rīkota LU 61. zinātniskajā konferencē 2003. gada 10. februārī. Turpinot iesākto tradīciju, arī 2022. gada 18. februārī LU 80. starptautiskās konferences ietvaros Vēstures un filozofijas fakultātes Vēstures un arheoloģijas nodaļa organizēja arheoloģijas problemātikai veltītu sekciju, kurā tika aplūkotas daudzveidīgās un aktuālās mūsdienu arheoloģijas attīstības tendences Latvijā un Eiropā. Daļa konferences referātu pievērsās dabaszinātņu un tās pētniecisko metožu lomai arheoloģisko liecību analīzē un interpretācijās (tostarp tekstīliju un keramikas analīzē, zooarheoloģijā, bioarheoloģijā, kultūrvēsturisko ainavu vēsturiskajās rekonstrukcijās), savukārt citi referenti informēja konferences dalībniekus par jaunākajiem arheoloģiskajiem pētījumiem vairākos Latvijas pilskalnos un kapulaukos. Atsevišķa sesija tika veltīta arheoloģijas nozares teorētiskajiem aspektiem, pieskaroties arheoloģijas un citu nozaru saskarsmei un arheoloģijas un arheoloģiskā mantojuma nozīmei sabiedrībā.