LU ikgadējās zinātniskās konferences materiāli / Materials of the annual scientific conference of the University of Latvia
Permanent URI for this community
Browse
Browsing LU ikgadējās zinātniskās konferences materiāli / Materials of the annual scientific conference of the University of Latvia by Title
Now showing 1 - 20 of 43
Results Per Page
Sort Options
- Item2010. gada notikumi Latvijas Universitātes Bibliotēkā(2011-07-18) Putniņa, Aija; Melderis, MārisStenda referātā „2010. gada notikumi Latvijas Universitātes Bibliotēkā” (LU Bibliotēkā) apkopoti notikumi, kas 2010. gadā norisinājās LU Bibliotēkā, kā arī pievienotas fotogrāfijas. Plakāta mērķis ir atainot Bibliotēkā notikušos interesantākos un aizraujošākos mirkļus, ļaujot visiem interesentiem atminēties 2010. gada spilgtākos notikumus. Referātā uzskaitītie notikumi sadalīti divās daļās. Pirmajā daļā apkopoti pasākumi, kas tika rīkoti Bibliotēkā vai sadarbībā ar Bibliotēku. Kopā Bibliotēka organizēja vairāk kā 20 dažādus pasākumus, kuru skaitā bija gan izstāžu atklāšanas, gan grāmatu atvēršanas svētki, gan dažādi semināri. LU Bibliotēka 2010. gadā piedalījās LU rīkotajos pasākumos, kuros topošie vai jaunie studenti varēja iepazīt Universitāti. LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā atklāja pirmo grāmatu izsniegšanas un nodošanas pašapkalpošanās iekārtu augstskolu bibliotēkā Latvijā. Kā īpašs notikums iezīmējās LU Bibliotēkas Vēstures un filozofijas zinātņu bibliotēkas atklāšana. Plakātā notikumi izkārtoti hronoloģiski. Otrā referāta daļa veltīta izstādēm, kas norisinājās LU Bibliotēkā vai tika veidotas sadarbībā ar LU Bibliotēku. 2010. gadā tika izveidotas 5 virtuālās izstādes un vairāk nekā 20 tradicionālās izstādes. Tradicionālo izstāžu veidošanā tika izveidota sadarbība ar dažādām LU struktūrvienībām (LU Fonds, LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs u.c.) un organizācijām, kas nav saistītas ar LU (Japānas vēstniecību Latvijā, Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju u.c.). Plakāts sniedz plašu ieskatu LU Bibliotēkas aktivitātēs un kalpo kā bibliotēkas darbības pārskats, kas ikvienam interesentam ļauj atcerēties pagājušajā gadā piedzīvotos notikumus.
- Item2012. gada notikumi Latvijas Universitātes Bibliotēkā(2013-02-04) Ločmele, AlisePlakāts sagatavots LU 71. konferences Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcijas sēdei, 31.01.2013. Tas sniedz ieskatu LU Bibliotēkas 2012. gada spilgtākajos notikumos. Gada laikā veidotās izstādes, rīkotie pasākumi, piedāvātie jaunie informācijas resursi un pakalpojumi, kā arī citi LU Bibliotēkai aktuāli notikumi kārtoti hronoloģiskā secībā kalendāro mēnešu ietvaros, papildināti ar notikumu raksturojošām fotogrāfijām.
- ItemBibliotekārā pedagoģija augstskolas bibliotēkas darbā(2012) Vēliņa-Švilpe, Ilona
- ItemBibliotēkas pakalpojumu kvalitāte: LU Bibliotēkas Ekonomikas zinātņu bibliotēkas apkalpošanas kvalitātes novērtējums(2009) Šturme, Dace2008.g. un 2009.g. LU Bibliotēkas Ekonomikas zinātņu bibliotēkā veikto pētījumu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanā gūto rezultātu salīdzinājums un izvērtējums.
- ItemBibliotēkas tēla veidošanās lietotāju paradumu ietekmē(2011-02-06) Zemiša, IneseBibliotēkām ir ļoti svarīgi mērķtiecīgi veidot un spodrināt tās tēlu, kā arī svarīgi ir pētīt kāda attieksme pret bibliotēkas tēlu ir no lietotāju puses. To var noskaidrot pētot bibliotēkas apmeklētāju paradumus.
- ItemBibliotēkas vides analīze: iekšējā un ārējā vide(2011-06-13) Samuleviča, Evita
- ItemDiplomdarbu kolekcijas (1920-1944) izvērtējums Latvijas Universitātes Bibliotēkas krājumā. Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātes diplomdarbu raksturojums.(Latvijas Universitātes Bibliotēka, 2022-03-08) Gavare, DainaLatvijas Universitātes 79. zinātniskās konferences Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcijas sēdes ietvaros sniegts ieskats pētījumā par Latvijas Universitātes (LU) studentu diplomdarbu kolekciju (1920–1944) LU Bibliotēkas krājumā. To kopējais skaits 2019. gadā - 673 eksemplāri. Kolekcijā bez diplomdarbiem iekļauti arī konkursa, sacensības, kandidāta, studiju, maģistra, atsevišķi habilitācijas darbi un disertācijas. Tie atspoguļo LU studentu pētniecības darbu desmit fakultātēs. Vairākiem darbiem nav norādīts pilns studenta vārds, uzvārds, neprecīzi norādīts diplomdarba izstrādāšanas gads. Darbus, kurus iesniedza sacensībai vai konkursam, noformēja anonīmi ar apzīmētā aploksnē ieliktu zīmi, norādot autora vārdu, uzvārdu un matrikulas numuru, adresi un darba nosaukumu, kas laika gaitā, protams, ir zudusi. Pētījuma gaitā izvirzīti divi pamatjautājumi - cik daudz diplomdarbu ir katrā no fakultātēm laika posmā no 1920. līdz 1944. gadam un kādiem tematiem tie veltīti. Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātes studentu darbi kopumā ir 474, kas ir 70 procenti no kopējā LU Bibliotēkas krājumā esošo diplomdarbu skaita. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, cik daudz no Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātes absolventiem ir ieguvuši atpazīstamību ar savu profesionālo darbību tautsaimniecībā un jurisprudencē vai kādā citā nozarē Latvijā un pasaulē, sniedzot īsas biogrāfiskas ziņas un saikni ar Latvijas Universitāti.
- ItemE-resursu izmantojamība LU Ekonomikas un vadības fakultātes studentu noslēguma darbos(2013-02-20) Feldmane, Ketija; Samuleviča, Evita; Vaitkune, ViktorijaPētījuma mērķis bija noskaidrot elektronisko informācijas resursu izmantošanas tendences Ekonomikas un vadības fakultātes studentu noslēguma darbos. Pētījuma veikšanā izmantota bibliometriskā pieeja - citēšanas analīze. Analīzei izvēlēti 2011. gadā aizstāvētie Ekonomikas un vadības fakultātes studentu bakalauru darbi.
- ItemGrāmatniecības tīmekļa vietņu kvalitāte(2013-02-05) Ulmane, GunaReferātā ietverta daļa pētījuma, kas tapis bakalaura un maģistra studiju gaitā LU Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmā „Bibliotēkzinātne un informācija”. Pētījumā ir analizēti Latvijas un ārzemju grāmatniecības nozares informācijas avoti globālajā tīmeklī - grāmatizdevēju un grāmatu veikalu tīmekļa vietnes. Šāds pētījuma temats izvēlēts, lai noskaidrotu grāmatniecības tīmekļa vietņu kvalitāti pasaulē un Latvijā, veiktu to salīdzinājumu, kā arī noskaidrotu lietotāju viedokli par grāmatniecības tīmekļa vietnēm.
- ItemGrāmatu likteņi gadu ritējumā(2020) Mantiniece, IlgaLatvijas Universitātes Bibliotēkas simtgadei veltītajā Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcijā LU ikgadējā zinātniskajā konferencē tiešsaistē prezentētie slaidi un pavadteksts ar nedaudz nostaļģisku nosaukumu “Grāmatu likteņi gadu ritējumā” piedāvā īsu ieskatu Latvijas Universitātes bibliotēkas krājuma vēsturē. Ietvertais materiāls daļēji iekļauts arī mobilās izstādes "Mirklis 100 gadi: LU Bibliotēka 1919-2019" stendos.
- ItemGrāmatu piegādātāji LU Bibliotēkai (1925-1940)(2013-02-04) Ļegeņkaja, Ilona; Rasščevska, Maija
- ItemInformācijpratība doktorantūras studentiem(2019) Rozenberga, GitaKonferences ziņojumā izklāstīts apkopojums par doktorantūras studentu informacionālām vajadzībām studijās un pētniecības darbā. Autore apkopojusi atziņas no zinātniskās literatūras bibliotēkzinātnes un izglītības jomās, kā arī no pieredzes, strādājot akadēmiskā vidē. Doktorantūras studentu informacionālās vajadzības nosaka to kompleksā daba, kā no vienas puses studiju un no otras puses pētniecības procesa dalībniekiem. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas ietekmē pētniecības darbplūsmu, un tiek attīstīti arvien jauni risinājumi dažādu pētniecības procesu veikšanai. Bibliotēku personālam, attīstot informācijpratības pakalpojumus, jāņem vērā doktorantūras studentu informacionālo vajadzību komplekso dabu un tehnoloģiju sniegtās iespējas.
- ItemIzstāde "Pēc septiņiem mirkļiem 100 gadi". No koncepcijas līdz realizācijai(2013-02-13) Saviča, Mārīte; Vēliņa-Švilpe, Ilona
- ItemLatvijas Universitātes Bibliotēkas identitāte(2011-07-18) Putniņa, AijaPrezentācijā "Latvijas Universitātes Bibliotēkas identitāte" apskatīta LU Bibliotēkas organizācijas identitāte. Prezentāciju viedo īss teorētisks ievads, kas paskaidro pētījuma daļas izmantotās metodes anketēšanas izvēli un rezultātu analīzes rezultātus.
- ItemLatvijas Universitātes Bibliotēkas pirmais bibliogrāfs Henriks Novackis (1915 – 1973)(2022) Klūga, VēsmaVairāk nekā 100 gadu ilgajā Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas pastāvēšanas vēsturē tās darbību ir sekmējuši tādi darbinieki kā Henriks Novackis (1915 – 1973). LU Bibliotēkā bibliogrāfa amatā H. Novackis nostrādāja 29 gadus – no 1944. gada rudens līdz pat aiziešanai mūžībā 1973. gada 5. martā. H. Novackis bija izglītots un vispusīgi apdāvināts cilvēks – papildus darba pienākumiem LU Bibliotēkā, H. Novackis publicēja rakstus par bibliogrāfiju un bibliotēku darbu, par latviešu un aizrobežu literatūru, ilgus gadus LU studentiem pasniedza latīņu valodu un bija talantīgs antīko autoru atdzejotājs. Arī LU Bibliotēkas kolektīva sabiedriskā dzīve nebija domājama bez H. Novacka organizatora talanta. Šī publikācija sniedz ieskatu H. Novacka biogrāfijā un aplūko viņa profesionālo un sabiedrisko darbību.
- ItemLatvijas Universitātes Bibliotēkas sadarbības iespējas gadsimta griezumā (1919-2019)(2020-10-09) Gavare, DainaLatvijas Universitātes 78. zinātniskās konferences Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcijas sēdes ietvaros sniegts ieskats LU Bibliotēkas vēsturē no tās dibināšanas brīža līdz par šodienai. Ziņojuma tēma veltīta LU Bibliotēkas sadarbības iespēju izpētei laika posmā no 1919. līdz 2019. gadam. Tajā aplūkoti divi LU Bibliotēkas sadarbības aspekti: grāmatu apmaiņas process krājuma komplektēšanas nolūkā un bibliotēkas darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana, ietverot pieredzes apmaiņas vizītes padomju periodā līdz pat mūsdienām. Izpētes gaitā izmantoti nepublicēti materiāli : LU Bibliotēkas dokumentu kopa no 1983. līdz 1999. gadam un LU Bibliotēkas atskaites Latvijas valsts arhīvā par laika periodu no 1945. līdz 1982. gadam.
- ItemLU abonēto e-resursu izmantošana un vajadzības: 2012. gada statistikas datu un aptaujas "Elektroniskie resursi LU Bibliotēkā" rezultātu analīze(2013-02-05) Ranka, SandraReferātā sniegta aptaujas „Elektroniskie resursi LU Bibliotēkā” rezultātu analīze, apkopojot LU Bibliotēkas lietotāju sniegtās atbildes par LU abonēto e-resursu un meklēšanas palīgrīku izmantošanu, komentārus, vērtējumu un vēlmes e-resursu abonēšanā. Referātā iekļauti arī atsevišķu abonēto daudznozaru e-resursu 2012. gada izmantošanas statistikas rādītāji un aptaujas atbilžu apkopojums e-resursu izmantošanā.
- ItemLU Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkas novērtējums tās lietotāju skatījumā: aptaujas rezultāti(LU Bibliotēka, 2011) Šķēle, Uģis; Gudakovska, Iveta; Garklāva, RutaLatvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkas attīstības nolūkos studenti, pasniedzēji un visi interesenti 2010. gadā no maija līdz jūlijam tika aicināti piedalīties aptaujā par bibliotēkas pakalpojumiem, pieejamību un apkalpošanas kultūru. Aptauja piedalījās 104 respondenti, tā sastāvēja no 14 jautājumiem un bija aizpildāma elektroniski LU portālā. Aptaujas mērķis bija uzzināt LU Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkas lietotāju viedokli par bibliotēkas darbību pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas nolūkā. LU Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkas krājumu veido mācību un zinātniskā literatūra: fizikā, matemātikā, astronomijā, optometrijā un redzes zinātnēs latviešu, krievu, angļu un vācu valodās, ko papildina LU abonētie elektroniskie resursi. Aptaujas rezultāti un lietotāju ieteikumi tika izvērtēti un vairāki ierosinājumi jau ieviesti bibliotēkas darbā. Nozīmīgākie aptaujas rezultāti apkopoti stenda referāta grafikos.
- ItemLU Bibliotēkas īsa pamācība grāmatu mīlēšanā(2013-02-04) Dogžina, Gunta; Paidere, IlvaPlakātā var iepazīties ar svarīgākajiem ieteikumiem kā saudzīgi izturēties pret iespiestajiem informācijas resursiem, lai tie pēc iespējas ilgāk kalpotu lietotājiem. Plakāta mērķis – veicināt bibliotēkas lietotāju paradumu maiņu, lai pilnveidotu ētisku attieksmi informācijas resursu lietošanā.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »