Publicēti raksti (DF) / Published Articles
Permanent URI for this collection
Datorikas fakultātes akadēmiskā un zinātniskā personāla publicēti raksti
Browse
Browsing Publicēti raksti (DF) / Published Articles by Title
Now showing 1 - 14 of 14
Results Per Page
Sort Options
- ItemAny AND-OR formula of size N can be evaluated in time N1/2+o(1) on a quantum computer(2010) Ambainis, A.; Childs, A.M.; Reichardt, B.W.; Spalek, R.; Zhang, S.
- Withdrawn
- ItemEmpirical evidence in global software engineering: a systematic review(Springer, 2010) Smite, Darja; Wohlin, Claes; Gorschek, Tony; Feldt, Robert
- ItemFormālisms kā reālās matemātikas filozofija: 14 argumenti(2015-02-13) Podnieks, KārlisDāvids Hilberts: Matemātika ir tas, ko ar to saprot kompetenti cilvēki. Pirmajā brīdī skan pat it kā drosmīgi un nekaunīgi. Bet īstenībā ar tādu pozīciju nav ko lepoties: sakarīgāk pateikt neprotam, un tāpēc “nostājamies pozā”! Bet tie, kuri par matemātiku mēģina izdomāt kaut ko līdz galam un “pateikt sakarīgi”, parasti nonāk vienā no galējām pozīcijām – platonismā vai formālismā. Gēdela nepilnības teorēmas: kā aiziet pa maldu ceļu, un kā ir īstenībā. Par kontinuuma problēmu.
- ItemFrēges paradokss no modelēšanas viedokļa(2012-02-03) Podnieks, KārlisAnalizējot cilvēku izteikumus, mums nevajadzētu tik daudz ņemties ar savu “vienīgo patieso patiesību” un pat ne ar to, ka patiesība vispār eksistē (tikai ne vienmēr ir mums zināma). Mūsu “vienīgā patiesā patiesība” ir tikai mūsu iecienīts aprobežots pasaules modelis. Analizējot citu cilvēku izteikumus, vislabāk ir noskaidrot, ko cilvēki uzskata par patiesu (t.i. saprast viņu pasaules modeļus), un šo patiesību ietvaros tad arī izdarīt secinājumus. Mums nav nekādas iespējas salīdzināt kāda cilvēka pasaules modeli ar kādu “īsto patiesību”. Mēs varam salīdzināt tikai dažādu cilvēku pasaules modeļus – tai skaitā, salīdzināt tos ar mūsu pašu iecienīto aprobežoto pasaules modeli... Vai “stiprākās patiesības” nav tikai kādi invarianti šajos nedrošo cilvēcisko patiesību tīklos? Cilvēki cenšas koordinēt savus pasaules modeļus, labākajā gadījumā – pārņemot viens no otra sekmīgās idejas, sliktākajā – uzspiežot savus modeļus citiem cilvēkiem (piemēram, saviem bērniem).
- ItemIKST VNPC Teritoriāli telpiskā stratēģija V-10-D(2011-03-29) Balodis, Jānis; Bondars, Ilmārs Harijs; Borzovs, Juris; Caunite, Madara; Medvedis, Inga; Salmiņš, KalvisLU vadības nozīmēts autoru kolektīvs gatavo IKST VNPC TTS, kas kopā ar citu dokumentāciju un citu ZI TTS tiks iesniegti IZM kā projekta pieteikums.
- ItemImplementation of participatory sensing approach in mobile vehicle based sensor networks(2013) Mednis, ArtisIn this paper author describes his research with the goal to develop and experimentally verify specific data recording and processing methodologies based on participatory sensing approach implementation in mobile vehicle based sensor networks. To reach this goal, author performed study of literature, testing of hypothesis using general purpose computer devices, adaptation of smartphones for participatory sensing, development of special purpose embedded devices, practical experiments with selected technical equipment and software as well as gathering of experimental results and following statistical analysis. The result of this research are several data acquisition and processing methodologies based on participatory sensing approach and mobile vehicle based sensor networks as well as evaluation of these methodologies.
- ItemIzskaidrot un saprast: ko tas nozīmē modeļ-bāzētā izziņas modelī?(Latvijas Universitātes 76.zinātniskā konference, 2018-02-23) Podnieks, KārlisKo tad nozīmē izprast pasauli? Mans priekšlikums: izmantojam stratēģiju B. Izprast pasauli nozīmē izgudrot efektīvus modeļbūves līdzekļus un iemācīties ar to palīdzību būvēt visus mums vajadzīgos modeļus. Neko vairāk izpratnes jēdzienā meklēt nevajag. Jūtamies vīlušies? Pietrūkst ierastās mistifikācijas?
- ItemMEDiSN: Medical Emergency Detection in Sensor Networks(Association for Computing Machinery, Association for Computing Machinery, 2010) Ko, JeongGil; Musǎloiu-Elefteri, Rǎzvan; Lim, Jong Hyun; Chen, Yin; Terzis, Andreas; Masson, Gerald M.; Gao, Tia; Destler, Walt; Selavo, Leo; Dutton, Richard P.
- ItemMethodological consequences of Gödel's incompleteness theorem(1992-03) Podnieks, Karlis
- ItemModelēšanas robežas: ielāpu sega kā vienīgā iespējamā pasaules aina(2014-02-07) Podnieks, KārlisTieši tāpēc, ka modelēt nozīmē aizstāt vienu sistēmu ar otru, ne cilvēki, ne roboti nevar cerēt izveidot vienu detalizētu modeli pārāk lielai savas apkārtnes daļai. Modeļu līmenī mums vienmēr būs tikai ielāpu sega no modeļiem, kas katrs būs ļoti ierobežots savā lietojamības apgabalā. Viens visaptverošs Model of Everything nav iespējams! Paliek jautājums: vai kādreiz varēsim teikt: visi jebkad mums vajadzīgie modeļu būves līdzekļi nu ir izgudroti, tagad atliek tikai būvēt modeļus?
- ItemQuantum walk algorithm for element distinctness(Society for Industrial and Applied Mathematics, 2007) Ambainis, Andris
- ItemReālisms bez mistikas: kā saskatīt patiesību modeļu mākonī(2016-02-05) Podnieks, KārlisJa kāda ideja, paņēmiens utml. izrādās mums reāli noderīgi, ja tie reāli “strādā” utml. tad mēs varam turpināt to izmantot, un varam pat mēģināt pielietot to arī citās situācijās. Tādā veidā dažas no mūsu idejām, paņēmieniem utml. (t.i. modeļbūves līdzekļi vai veseli modeļi) kļūst par vairāk vai mazāk noturīgiem (persistent) zināšanu evolūcijas invariantiem. Tieši šī daudzkārtējā izmantojamība (re-usability) spiež mūs noticēt, ka dažas mūsu idejas, paņēmieni utml. ir “patiesas”, spiež noticēt, ka “pasaule tiešām ir tāda”, kādu mēs to modelējam. MBMC ietvaros tātad mēs definējam patiesību kā modeļu un modeļbūves līdzekļu sekmīgas attīstības vairāk vai mazāk noturīgus invariantus. Kas ir patiess, tas nākotnē nebūs jāmaina (vismaz kādu laiku vai vismaz daļai no mums). Nekas mistiski svētāks patiesība nevar būt.
- ItemТеорема Гёделя о неполноте(Издательство МЦНМО, 2010) Podnieks, KarlisЕсли оценивать открытия ХХ века по их влиянию на образ научного мышления, то открытие Курта Гёделя следует (по значению) приравнять к открытию принципов теории относительности и квантовой механики.