Izstādes un citi informatīvie materiāli (LUB) / Exhibitions and other informative materials
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing Izstādes un citi informatīvie materiāli (LUB) / Exhibitions and other informative materials by Title
Now showing 1 - 20 of 24
Results Per Page
Sort Options
- ItemAtzinums par Latvijas Universitātes Bibliotēkas akreditāciju(2012-07-17) Latvijas Republikas Kultūras ministrijaAtzinumā par Latvijas Universitātes Bibliotēkas akreditāciju ietverts vērtējums par Bibliotēkas darbību no 2006. līdz 2011. gadam. Ziņojumā raksturota Bibliotēkas darbības stratēģija, finansējums, materiāli tehniskā bāze, informācijas tehnoloģiju, krājuma un pakalpojumu attīstība un pieejamība, kā arī vērtēts metodiski konsultatīvais un zinātniski pētnieciskais darbs. Dokumentā ir ietverts bibliotēku akreditācijas komisijas slēdziens par LU Bibliotēku kā atbilstošu valsts nozīmes bibliotēkas statusam un sniegti ieteikumi LU Bibliotēkas turpmākajai attīstībai.
- Item“Copia sententiarum verborumque Latinorum Caroli Müchlenbach” un Kārļa Mīlenbaha (1853-1916) devums latviešu valodniecībā: izstādes materiāli(Latvijas Universitātes Bibliotēka, 2022-09-26) Valpētere, Māra; Some, AgraIzstāde ““Copia sententiarum verborumque Latinorum Caroli Müchlenbach” un Kārļa Mīlenbaha (1853 – 1916) devums latviešu valodniecībā” veltīta diviem notikumiem, ko atzīmējam 2023. gadā – izcilā latviešu valodnieka Kārļa Mīlenbaha 170 dzimšanas dienas atcerei un 100 gadu jubilejai, kopš izdoti viņa iesāktie un Jāņa Endzelīna papildinātie un pabeigtie unikālās un starptautiski nozīmīgās “Latviešu valodas vārdnīcas” pirmie sējumi. Izstādē iespējams aplūkot K. Mīlenbaha piezīmju grāmatiņu “Copia sententiarum verborumque Latinorum Caroli Müchlenbach”. Tā atspoguļo viņa plašo interešu loku. Grāmatiņa ir senākais K. Mīlenbaha manuskripts, kas glabājas Latvijas Universitātes Bibliotēkas Reto izdevumu un rokrakstu krājumā. Manuskripts tapis ilgākā laika posmā, K. Mīlenbaham pierakstot to, kas tajā brīdī nodarbinājis viņa prātu.
- ItemCRIS (Current research information system), CRIS Slovēnijā – SICRIS(2012-07-27) Ranka, SandraZiņojumā ietverts zinātniskās informācijas sistēmas CRIS (Current research information system) raksturojums un tās izmantošanas iespējas pētnieciskās darbības novērtēšanā un zinātniskās darbības atspoguļošanā, kā arī sniegts Slovēnijas zinātniskās informācijas sistēmas SICRIS apskats.
- ItemKamils Ramans : izstāde Kamila Ramana simtgades piemiņai(2017-04-30) Alkšbirze, Rita; Sniedze, Elīna2017. gada 30. aprīlī ievērojamais docents un pētnieks Kamils Ramans svinētu 100 gadu jubileju. LU Bibliotēkas Dabaszinātņu bibliotēka sadarbībā ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti piedāvā iepazīties ar izstādi Kamila Ramana simtgades piemiņai. Izstādē var iepazīties ar docenta dzīves gājumu, kā arī būtisko devumu ģeogrāfijas un ainavu zinātnē. Izstāde veidota trīs daļās: pirmajā daļā aplūkots Kamila Ramana dzīves gājums un nozīmīgākie sasniegumi, otrajā daļā apkopotas nozīmīgākās publikācijas, bet noslēgumā LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte piedāvā kolēģu un laika biedru atmiņas par Kamila Ramana aktīvo darbību Latvijas Universitātē.
- ItemKūdra un sapropelis(2017-01-31) Alkšbirze, Rita; Mežinska, ZitaZemes dzīļu resursi – kūdra un sapropelis ir Latvijas dabas bagātības, kurām veltīta LU 75. zinātniskās konferences “Klimata pārmaiņas un dabas resursu ilgtspējīga izmantošana” apakšsekcija “Kūdras un sapropeļa ilgtspējīga izmantošana: izpēte un pielietojums”. LU Bibliotēkas sagatavotajos informācijas stendos interesenti var iepazīties ar kūdras un sapropeļa vērtīgajām īpašībām, to izmantojamību lauksaimniecībā, ekoloģijā, pētniecībā un citur. Kūdras un sapropeļa pētniecība apliecina floras un faunas eksistenci vairāku tūkstošu gadu ilgā vēsturē, veicina ķīmijas un bioloģijas nozaru attīstību. Izstādes stendos ilustratīvi parādīti izdevumi no LU Bibliotēkas krājuma: monogrāfijas, promocijas darbi un publikācijas no citējamības žurnāliem.
- ItemLāčplēša tēma latviešu apziņā, literatūrā, mākslā un LU mācībspēku pētījumos(2022-11-14) Valpētere, Māra; Some, AgraAtzīmējot Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 135. gadadienu, kas aprit 2023. gada jūnijā, Humanitāro zinātņu bibliotēkā tika izveidota izstāde "Lāčplēša tēma latviešu apziņā, literatūrā, mākslā un LU mācībspēku pētījumos". Eposs tika publicēts 1888. gada jūnijā saistībā ar Trešo Vispārējo latviešu dziesmu svētku norisēm. Darbs tapis, sintezējot teikas, pasakas un laikabiedru priekšstatus par senatni, saskaņā ar 19. gs. nacionālā romantisma idejām Eiropā laikā, kad eposa esamība tika uztverta kā nācijas eksistences apliecinājums. Izstāde izkārtota 4 plauktos. Pirmajā plauktā izstādīts eposa 1888.gada izdevums. Otrajā plauktā redzami Latvijas Universitātes mācībspēku pētījumi, skatot Lāčplēsi pasaules kontekstā. Trešajā plauktā izvietoti eposa “Lāčplēsis” tulkojumi, kas papildināti ar LU macībspēku uzrakstītajiem priekšvārdiem, pēcvārdiem un komentāriem. Savukārt ceturtajā plauktā aplūkojamas daudzās Lāčplēša tēmas izpausmes kultūrā – dramaturģijā, mūzikā, tēlotājmākslā un latviešu apziņā. Izstādes ekspozīcijā bija iespējams noskatīties arī Aleksandra Rusteiķa 1930. gada filmu “Lāčplēsis”.
- ItemLatvijas Vēstures Institūta Žurnālam - 80(2017) Žemaitīte, JolantaLatvijas Universitātes Bibliotēkas virtuālās izstādes materiāls. Par godu Latvijas Vēstures Institūta Žurnāla 80 gadu jubilejai izveidota virtuālā izstāde atspoguļo izdevuma attīstību no tā pirmsākumiem 1937. gadā līdz mūsdienām. Izstāde iepazīstina ar žurnāla vēsturi, sniedz ieskatu nozīmīgāko personu, kuri veidojuši žurnāla koncepciju un strādājuši pie tā tapšanas dzīves gājumos, aplūko žurnālā publicēto rakstu tematiku un to skaita izmaiņas.
- ItemLatvijas zinātnieku gaitas mālu un keramikas izpētē(2018-01-29) Alkšbirze, Rita; Elīna, SniedzeIzstāde veidota LU 76.starptautiskās konferences un 2.starptautiskā un starpdisciplinārā simpozija “Clay and Ceramics 2018” ietvaros, lai rosinātu atzīmēt un pieminēt Latvijas mālu un keramikas zinātnieku sasniegumus, kā arī, lai veicinātu nozares atpazīstamību plašākam interesentu lokam. Izstādē apkopota informācija par mālu un keramikas zinātniekiem Latvijā, sākot no 1924.gada. Varēsiet iepazīt silikātu tehnologu Eiženu Rozenšteinu (1886-1933), kurš tālākiem pētījumiem sagatavojis un skolojis vienu no derīgo izrakteņu vadošajiem pētniekiem Latvijā Jūliju Eiduku (1904-1986). J. Eiduks plaši sadarbojies mālu analīzes un keramikas tehnoloģijas pētījumos ar Eduardu Vītiņu (1933-2011) Ģeoloģijas un Zemes dzīļu aizsardzības pārvaldes Centrālajā laboratorijā. LU profesoram Visvaldim Kuršam (1928-2000) 2018.gadā apritētu 90 gadu jubileja. V. Kuršs pētījis mālu atradņu ģeoloģisko uzbūvi, to veidošanās apstākļus un praktisko izmantošanu. Vēsturisku liecību atstājis zinātnieks Jānis Sleinis, kurš ir pirmatklājējs Liepas devona mālu atradnēm. Izstādē atspoguļoti arī silikātu tehnologs Uldis Sedmalis (1933-2017), mālu atradņu ģeoloģiskās izpētes zinātnieki Biruta Martinsone, Eda Rinks (1909-1997) un juras mālu atradņu ģeoloģiskā izpētes zinātnieks Krišs Bērziņš.
- ItemLU Bibliotēkas pārakreditācijas materiāli(2012-03-26) Latvijas Universitātes Bibliotēka
- Item"Mani gadi uz mani neattiecas": Jura Cālīša jubilejas izstāde(2019-12) Blūma, Agra; Bekmane, Ieva; Krišjāne-Reinika, BaibaLai atzīmētu nozīmīgo dzīves jubileju un apzinātu Jura Cālīša personības plašumu, Latvijas Universitātes Bibliotēka izveidoja Jura Cālīša jubilejas izstādi. Izstādes radošā komanda izskatīja 240 publikācijas, kurās izskanējušas Jura Cālīša domas par dažādiem tematiem. Paralēli bibliogrāfijai klasiskā izpratnē tapa domu un atziņu bibliogrāfija, kas materializējusies izstādē. Darba gaitā izkristalizējās četras ietilpīgas tēmas – dzīve, cilvēks, ticība un mīlestība, kas ļāva sagrupēt domu graudus. Kopumā tika atlasīti 99 citāti, kas atspoguļoti ne tikai planšetēs, bet arī grāmatzīmēs
- ItemMirklis 100 gadi: Latvijas Universitātes Bibliotēka 1919 -2019 : izstādes plakāti(2019-11)LU Bibliotēkas veidotā stendu izstāde “Mirklis 100 gadi: Latvijas Universitātes Bibliotēka 1919 -2019” ir veltīta Latvijas Universitātes 100. gadadienai un ir pēdējā izstāžu sērijā. Lai gan Latvijas Universitātes Bibliotēkas pirmsākumi ir atrodami jau 1862. gadā, kad dibināts Rīgas Politehnikums un Bibliotēka, izstādē sniegts ieskats LU Bibliotēkas attīstībā no Latvijas Augstskolas dibināšanas un Centrālās Bibliotēkas veidošanas 1919. gadā līdz 2019. gadam. Izstādē atspoguļota Bibliotēkas un fakultāšu bibliotēku attīstība, to atrašanās vietas, raksturoti tās vadītāji, kā arī ikdienas darbā izmantotās tehnoloģijas, gadu gaitā paveiktais bibliotekāro darba procesu un pakalpojumu pilnveidošanā un automatizēšanā, sadarbības veicināšanā, krājuma attīstībā un publikāciju gatavošanā. Kopumā izstādi veido 10 mobilie stendi: ievadstends, No mājas uz māju, Vienmēr pirmā, Vadītāji, No inventāra grāmatas līdz datoram, Grāmatu ritējumi gadu ritējumā, Mainās, bet nezūd, Jauni izaicinājumi, No kartotēkas līdz biobibliogrāfijai. Sadarbības līkloči.
- ItemOpen Access - brīva pieeja zinātniskajai informācijai(LU Bibliotēka, 2011) Šķēle, Uģis; Ranka, Sandra; Melderis, MārisInformacionāls buklets un plakāts par Open Access, institucionālajiem repozitārijiem un brīvpieejas resursiem, kas sagatavots LU Bibliotēkas projekta "Informācija par Open Access kustību un resursiem Latvijas Universitātē" ietvaros.
- ItemPamācība dokumentu ievietošanai LU e-resursu repozitārijā(2011) Rampāne, Ilga; Melderis, Māris
- ItemPēc 5 mirkļiem 100 gadi: bibliotēku dārgumi : izstādes buklets(2014-10) Latvijas Universitātes Bibliotēka
- ItemPēc diviem mirkļiem 100 gadi. Rektoru galerija : izstādes plakāti (Latvijas Universitātes Bibliotēka, 2017) Latvijas Universitātes Bibliotēka
- ItemPēc mirkļa 100 gadi: LU Sports(2018-09-28) Kupce, MarikaLU Bibliotēkas izstāde “Pēc mirkļa 100 gadi: LU Sports” tapusi, sagaidot augstskolas 100. jubileju 2019. gadā. Šajā izstādē atspoguļota LU sporta attīstība no LU dibināšanas 1919. gadā līdz 2018.gadam. Izstādē sniegts ieskats 12 komandu un individuālo disciplīnu sporta veidu attīstībā gandrīz 100 gadu pastāvēšanas laikā un tā ir pieejama stendu formātā. Izstādē sniegts īss ieskats LU sporta veidu attīstībā kopš LU dibināšanas līdz pat 2018. gadam, atspoguļojot būtiskākos sasniegumus un ievērojamākos sportistus, kuri LU un Latvijas vārdu nesuši pasaulē šādos sporta veidos - airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, futbolā, galda tenisā, handbolā, šahā, orientēšanās sportā, slēpošanā, vieglatlētikā, vingrošanā, volejbolā. Izstāde veidota sadarbībā ar LU Sporta centru, Latvijas Sporta muzeju un personīgi Solvitu Lomanovu, Latvijas Basketbola muzeju un personīgi Aiju Ertu, vairākiem sporta veidu pārstāvjiem, kas piesātinājuši izstādi ar dzīvām liecībām un nozīmīgiem stāstiem un nesuši LU vārdu pasaulē.
- ItemPēc septiņiem mirkļiem 100 gadi : izstādes plakāti (2012) Latvijas Universitātes Bibliotēka; Saviča, Mārīte
- ItemPēc sešiem mirkļiem 100 gadi : izstādes plakāti(2013-10) Latvijas Universitātes Bibliotēka; Saviča, Mārīte
- ItemProfesorei Maijai Kūlei veltīta jubilejas izstāde(Latvijas Universitātes Bibliotēka, 2016-04-28) Zemaityte, Jolanta; Alekšūne, IlzeIzstādē vienkopus apskatāmas prof. Maijas Kūles monogrāfijas, lasāmas autores domas par tām, izdevumi, kuriem profesore bijusi zinātniskā redaktore. Apkopota statistika par publikācijām Latvijas izdevumos, informācija par profesionālajām aktivitātēm, dalību dažādos projektos. Prof. Maija Kūle ir bijusi zinātniskā darba vadītāja pieciem promocijas darbiem (autori: I. Kivle, M. Kiope, V. Vēvere, Ģ. Jankovskis, U.Vēgners). Izstādē iespējams iepazīties ar iepriekš nepublicētām Māras Kiopes un Ulda Vēgnera atmiņām par sadarbību ar prof. Maiju Kūli promocijas darba tapšanas gaitā.
- ItemSkolu bibliotēku un informācijas pakalpojumu attīstība Latvijā : 2. projekts : projekta konsultanta Džeralda R. Brauna ziņojums(LU Bibliotēku darbinieku tālākizglītības centrs, 2002) Brauns, Džeralds R.