Bakalaura un maģistra darbi (PPMF) / Bachelor's and Master's theses
Permanent URI for this collection
IEROBEŽOTAS PIEKĻUVES KOLEKCIJA. PILNTEKSTS PIEEJAMS LU STUDENTIEM U.C. PERSONĀLAM.
Browse
Browsing Bakalaura un maģistra darbi (PPMF) / Bachelor's and Master's theses by Subject "."
Now showing 1 - 5 of 5
Results Per Page
Sort Options
- Item3-4 gadus vecu bērnu radošuma sekmēšana vizuālās mākslas nodarbībās(Latvijas Universitāte, 2022) Vītola, Inese; Briška, Ilze; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteDarba autore: Inese Vītola Darba vadītāja: Ilze Briška Bakalaura darba temats: 3-4 gadus vecu bērnu radošuma sekmēšana vizuālās mākslas nodarbībās. Darbs rakstīts ar mērķi, lai izpētītu kā vizuālās mākslas nodarbībās 3 – 4 gadus veciem bērniem iespējams sekmēt radošumu. Darba veikšanā izmantotas teorētiskā pētījuma metode – literatūras analīze, un praktiskās pētījuma metodes – pedagoģiskā izmēģinājuma darbība, pedagoģiskā novērošana, bērnu darbu analīze, intervija, datu analīze. Darbs sastāv no divām daļām: teorētiskā pētījuma un praktiskās daļas. Teorētiskajā daļā tiek veikta literatūras analīze par to, kas ir radošums, analizēts 3 – 4 gadus vecu bērnu radošuma raksturojums un teorētiski apkopotas iespējas, kā veicināt radošuma attīstību vizuālās mākslas nodarbībās. Pētnieciskajā daļā praktiski tika pārbaudīts, kā daudzveidīgi metodiskie materiāli, mācību metodes un brīva vide ļauj bērnam attīstīt radošumu vizuālās mākslas nodarbībās. Tika analizēti un salīdzināti dati pētījuma sākumā un pētījuma beigās. Galvenie darbā iegūtie secinājumi: 1.brīva vide sekmē bērna radošuma attīstību; 2.daudzveidīgas mācību metodes un dažādi materiāli, kas tiek piedāvāti katrā nodarbībā, sekmē radošuma attīstību vizuālās mākslas nodarbībās. Atslēgas vārdi: radošums, vizuālās mākslas nodarbības, 3 – 4 gadus veci bērni. Bakalaura darba apjoms: 45 lpp., kas satur 9 attēlus, 9 tabulas, 46 literatūras avotus.
- Item5-6 gadus vecu bērnu saskarsmes prasmju pilnveidošana izmantojot sižeta lomu rotaļas(Latvijas Universitāte, 2015) Ķirse, Anete; Daniela, Linda; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteDiplomdarbam tika izvēlēta tēma „5-6 gadus vecu bērnu saskarsmes prasmju pilnveidošana izmantojot sižeta lomu rotaļas”. Darba autore: Anete Ķirse Darba zinātniskā vadītāja: Dr. Paed. Linda Daniela Darbā analizēta teorētiskā literatūra par vecākā pirmsskolas vecuma bērnu attīstības īpatnībām, saskarsmes prasmēm un rotaļām, pievēršot uzmanību sižeta lomu rotaļām. Pētījums sastāv no 52 lappusēm, kurās ir 3 teorētiskās nodaļas, 1 praktiskā nodaļa, 5 tabulas, 2 attēli un 1 pielikums. Darbā izmantots 51 literatūras avots. Atslēgas vārdi: 5-6 gadus veci bērni, saskarsme, sižeta lomu rotaļa. Pētījuma mērķis. Izpētīt sižeta lomu rotaļu izmantošanas iespējas 5-6 gadus vecu bērnu saskarsmes prasmju pilnveidošanai. Pētnieciskais jautājums. Kā sižeta lomu rotaļas pilnveido saskarsmes prasmes 5-6 gadus veciem bērniem. Pētījuma bāze. Pedagoģiskais process pirmsskolā „x”, vecākajā grupā. Lai veiksmīgāk un pēc iespējas kvalitatīvāk noritētu bērna attīstība, lai bērns kļūtu par pilnvērtīgu sabiedrības locekli, pieaugušajam ir jābūt zinošam un jāpārzina visi attīstības posmi un bērna attīstības īpatnības. Pirmsskolā kā vadošais darbības veids ir rotaļa, ar tās palīdzību bērns var darboties gan pieaugušā organizētās darbībās, gan patstāvīgi.
- ItemDigitālo tehnoloģiju ietekme uz 5 gadus vecu bērnu sociālo prasmju attīstību(Latvijas Universitāte, 2022) Zirne, Rita; Baranova, Sanita; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteKvalifikācijas darba tēma: “Digitālo tehnoloģiju ietekme uz 5 gadus vecu bērnu sociālo prasmju attīstību”. Darbam izvirzītais mērķis ir izpētīt digitālo tehnoloģiju ietekmi uz 5 gadus vecu bērnu sociālajām prasmēm mūsdienu mainīgajā digitālajā vidē. Darba ietvaros tika analizēta teorētiskā literatūra par 5 gadus vecu bērnu vispārējo attīstību, aplūkota sociālo prasmju nepieciešamība nākotnei un mūsdienu digitālo tehnoloģiju pielietošana mācību procesā. Empīriskajā daļā, veicot novērojumu, tika noskaidrotas 5 gadus vecu bērnu sociālās prasmes un digitālo tehnoloģiju izmantošana pirmsskolā. Ar aptauju vecākiem tika noskaidroti bērnu digitālo tehnoloģiju lietošanas paradumi mājās. Pētījumā noskaidrojās, ka 5 gadus vecu bērnu sociālo prasmju attīstību var sekmēt, izmantojot digitālas tehnoloģijas, zinot to atbilstošu pielietojumu bērnu vecumposmam.
- ItemReliģiozitātes saistība ar biroja darbinieku uztverto darba stresu un subjektīvās veselības rādītājiem(Latvijas Universitāte, 2019) Putniņa, Laila; Gaitniece-Putāne, Anda; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteBakalaura darba mērķis bija noteikt reliģiozitātes saistību ar uztverto stresu darba vidē un subjektīvās veselības rādītājiem biroja darbiniekiem. Darbā izvirzītais jautājums bija - vai pastāv saistība starp reliģiozitāti un darba vides stresa intensitāti un subjektīvās veselības rādītājiem biroja darbiniekiem? Pētījumā piedalījās 56 respondenti no tiem 42 sievietes un 14 vīrieši vecumā no 19 līdz 64 gadiem. Pētījuma dalībnieku konfesionālās piederības iedalījums ir sekojošs: 35,7% - nepiederēja nekādai reliģijai, 23,2% - katoļi, 23,2% - luterāņi, 14,3% - pareizticīgie, 3,6% - cita reliģiskā piederība. Izmantotās metodes: Reliģiozitātes līmeņa noteikšanai tika izmantota Centralitātes skala Z-15 (Huber, 2004). Darba stresa intensitātes noteikšanai tika izmantota Darba stresa aptauja (Job Stress Survey, DSN, Spielberger, 1991) un subjektīvās veselības rādītāji tika noteikti ar Fiziskās veselības aptauju (Ploniša, 2012). Iegūtie rezultāti neapstiprināja sākotnēji uzdoto pētījuma jautājumu – nepierādījās saistība starp reliģiozitāti un uztverto darba vides stresa intensitāti un subjektīvās veselības rādītājiem. Ir nepieciešams turpināt pētījumus šajā jomā, lai labāk izprastu likumsakarības un meklētu cēloņus tām. Atslēgas vārdi: reliģiozitāte, stress, subjektīvā veselība.
- ItemVecāku, skolotāju un skolas vadības ekspektācijas par sadarbību attālināto mācību laikā(Latvijas Universitāte, 2022) Sondore, Iveta; Kaļķe, Baiba; Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāteCovid-19 pandēmijas un attālināto mācību procesā ir pieaugusi nepieciešamība veiksmīgai savstarpējai sadarbībai starp vecākiem, skolotājiem un skolas vadību, lai sniegtu bērnam atbalstu un nodrošinātu efektīvu mācību procesu attālināti. Pētījuma mērķis ir izpētīt vecāku, skolotāju un skolas vadības ekspektācijas par sadarbību attālināto mācību laikā. Mērķa sasniegšanai tiek veikts jaukta tipa pētījums, izmantojot literatūras analīzi, statistikas datu analīzi, kas iegūti, anketējot vecākus un skolotājus, intervējot skolas vadības pārstāvjus. Darbā tika noskaidrotas vecāku, skolotāju un skolas vadības ekspektācijas un apmierinātība ar savstarpējo sadarbību attālināto mācību laikā, kā arī izstrādāti ieteikumi izglītības politikas veidotājiem, skolas vadībai un skolotājiem savstarpējās sadarbības uzlabošanai.